Νίκη στην πρεμιέρα

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος με 1- 0 έναντι στην ομάδα της Ανόρθωσης. Δύσκολη επικράτηση σε ένα αρκετά κλειστό παιχνίδι απο πλευράς και των δύο ομάδων. Οι δύο αντίπαλες ομάδες μπήκαν κάπως μουδιασμένες στα αρχικά στάδια του αγώνα και ήταν εμφανές, ότι φοβόταν ο Γιάννης το θεριό και το θεριό το Γιάννη. Κατά το πρώτο ημίχρονο παρουσιάστηκαν απο δύο ευκαιρίες και στις δύο ομάδες,   τις οποίες καθάρισαν εύκολα οι δύο τερματοφύλακες.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο. Η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί στο σκόρ με το γκόλ του Μιχαήλ και εκεί το παιχνίδι πήγε να ανοίξει. Η Ανόρθωση επιδίωξε να ισοφαρίσει αλλά η ομάδα μας κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στην άμυνα. Η Ανόρθωση έχασε δύο καλές ευκαιρίες, αλλά κινδύνεψε να βρεθεί πίσω στο σκόρ με δύο γκόλ, όταν το σούτ του Πανίκου τράνταξε το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της Ανόρθωσης.

Πολύ καλή η εμφάνιση σε γενικές γραμμές για την ομάδα μας, η οποία εδειξε ότι είναι πολύ δυνατή και έχει συμπαγή άμυνα.