Μικροί Εθνικάριοι φουτσαλιστές για φίλημα!

u17

Κάνοντας ένα πολύ καλό παιχνίδι οι μικροί Εθνικάριοι πήραν τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι της φετινής χρονιάς με 5-1 για το πρωτάθλημα U17  κόντρα στην Α.Ε.Κ  Σωτήρας στο Σωτήρης Μέσσιος.Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ νωρίς, οι νεαροί φουτσαλιστές μας δεν πανικοβλήθηκαν, έπαιξαν ορθόδοξο φούτσαλ χάνοντας πολλές ευκαιρίες μέχρι το τέλος του ημιχρόνου για να ισοφαρίσουν.

Στην επανάληψη συνέχισαν με την ίδια υπομονή στο παιχνίδι τους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σχετικά γρήγορα. Στη συνέχεια η ομάδα μας ήταν καταιγιστική, αφού ανέβηκε ακόμα περισσότερο βγάζοντας και άλλη ποιότητα στο παρκέ με αποτέλεσμα να πετύχει ακόμα 4 τέρματα και να πάρει την νίκη.

Συγχαρητήρια σε όλα τα μέλη της ομάδας. Ο δρόμος είναι μακρύς, Χρειάζεται δουλειά και σοβαρότητα για να φτάσουν στα επίπεδα που θέλουμε όλοι.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.