ΟΜΑΔΑ ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΙ Η ΕΘΝΙΚΑΡΑ!

Νέα μεγάλη νίκη για την ομάδα μας η οποία κατάφερε να κερδίσει εκτός έδρας την Α.Ε.Κ Λάρνακας με 5-6 και να παραμείνει στα ψηλά του πρωταθλήματος. Ήταν μία παλληκαρίσια νίκη για την ομάδα μας η οποία δείχνει την απαιτούμενη ποιότητα και τσαμπουκκά για να κερδίζει τον κάθε αντίπαλο γεγονός που μας γεμίζει με χαρά και περηφάνια.

Σε γενικές γραμμές ήταν ένα δραματικό παιχνίδι το οποίο και στα δύο ημίχρονά του κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όσων των παρακολούθησαν. Η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο όμως κατάφερε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη το ίδιο σκηνικό συχεχίστηκε με τη Α.Ε.Κ όμως να απαντά συνεχώς στα τέρματά μας και το παιχνίδι να πηγαίνει στο 5-5 δύο λεπτά πριν από τη λήξη. Η πίστη ότι η ομάδα μας μπορεί να πάρει τη νίκη ώθησε τον κόουτς Χριστοδούλου να παίξει με flying με αποτέλεσμα η ομάδα μας να σκοράρει το νικητήριο έκτο τέρμα και παράλληλα να πάρει ένα μεγάλο διπλό το οποίο μας διατηρεί στην τέταρτη θέση της ναθμολογίας με 11 βαθμούς.

Τα όσα ζούμε τον τελευταίο μήνα στον Εθνικό Λατσιών Futsal δύσκολα πειγράφονται με λόγια. Η ομάδα μας οδεύει από επιτυχία σε επιτυχία και το κλίμα είναι εξαιρετικό. Όλα όσα σχεδιάζαμε το καλοκαίρι βγαίνουν και με το παραπάνω, αφού οι επιλογές του προπονητή και των φουτσαλιστών αποδεικνύονται ορθότατες. Για να επιτευχθεί βέβαια ο στόχος της παραμονής πρέπει να συνεχίσουμε την σκληρή δουλειά σε όλα τα επίπεδα.

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.