ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΗ ΝΙΚΗ!

20141003_204522

Κάνοντας ένα από τα χειρότερα φετινά της παιχνίδια η ομάδα μας κατάφερε να φύγει νικήτρια απέναντι στην ομαδα του City ΜΕ 5-4 παραμένοντας για ακόμα μία αγωνιστική στην κορυφή και παράλληλα έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου. Δεν θα ήταν υπερβολή εάν λέγαμε ότι προσπαθήσαμε να αυτοκτονήσουμε αλλά ευτυχώς δεν τα καταφέραμε.

Ξεκινήσαμε πολύ μουδιασμένα το παιχνίδι κρατώντας την μπάλα και προσπαθώντας να φτιάξουμε φάσεις χωρίς όμως να κάνουμε κάτι αξιόλογο. Σε μία αντεπίθεση η ομάδα του City κατάφερε να προηγηθεί με 1-0. Το τέρμα αυτό μας φόρτωσε αδικαιολόγητα άγχος με αποτέλεσμα να κρατάμε μονίμως την μπάλα και να μην ξέρουμε τι να την κάνουμε αφού το καθαρό μυαλό δεν υπήρχε στους φουτσαλιστές μας. Και όταν φτιάχναμε φάσεις αυτές ήταν εντελώς άστοχες και άνευρες με αποτέλεσμα να μην φέρνουν το επιθυμητό αποτέλεσμα. Ευτυχώς ο Μιχάλης Ιωάννου λίγο πριν το ημίχρονο πέτυχε την ισοφάριση.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε πιο καλά στο παιχνίδι χωρίς όμως να έχει τα στοιχεία τα οποία θα της έδιναν την ευκαιρία να ξεφύγει στο σκορ. Αρκετές λανθασμένες επιλογές και άγχος συνόδευε τις προσπάθειες των φουτσαλιστών μας. Ο Λουκά μας έδωσε προβάδισμα με 2-1, αλλά αυτό το τέρμα αντί να μας ηρεμήσει για ένα περίεργο λόγο δεν βοήθησε την ομάδα η οποία μετά από λίγο ισοφαρίστηκε ξανά από μία αντεπίθεση των αντιπάλων. Οι προσπάθειες του κόουτς Χατζηψάλτη και το ανέβασμα κάποιων φουτσαλιστών μας έφεραν τρία τέρματα για την ομάδα μας με τους Δημητριάδη, Περικλέους και Γεωργίου με αποτέλεσμα τρία λεπτά πριν το τέλος να προηγηθούμε με 5-2. Και επειδή όταν υποτιμάς ή όταν το μυαλό σου είναι αλλού μπορεί αν το πληρώσεις καταφέραμε να κινδυνέψουμε στα τελευταία δευτερόλεπτα να ισοφαριστούμε, αφού η αντίπαλη ομάδα πέτυχε δύο τέρματα σε δύο λεπτά. Τελικό σκορ 5-4.

Συνεπώς το μόνο  που κρατάμε είναι η νίκη. Στην ουσία δεν κατεβήκαμε στο γήπεδο. Το καμπανάκι κτύπησε για την ομάδα μας και εάν δεν ξυπνήσουμε ο <<πάτσος>> θα είναι μεγάλος σε ένα από τα επόμενα παιχνίδια. Το πρωτάθλημα έχει δρόμο ακόμα. Το θέλουμε πολύ και πρέπει να συγκεντωθούμε στην προσπάθειά μας για να το κατακτήσουμε.

Ευχαριστούμε τον λιγοστό αλλά υπέροχο κόσμο της ομάδας μας που ήρθε και στήριξε την ομάδα μας. Τους θέλουμε κοντά μας μέχρι το τέλος.

*Χαρήκαμε ιδιαίτερα που είδαμε τον μεγάλο Μάριο Μιχαήλ ψες. Είναι υπέροχο να βλέπεις ανθρώπους που τίμησαν την ομάδα μας με τον καλύτερο τρόπο έστω και ως αντιπάλοι στο γήπεδο.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.