ΙΣΟΠΕΔΩΤΙΚΗ Η ΕΘΝΙΚΑΡΑ!

P1010154

Με μία ντουζίνα τέρματα φιλοδώρισε την Απέπ Πελενδρίου η ομάδα μας στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας με αποτέλεσμα να φτάσει τους 35 βαθμούς και να παραμένει στην τέταρτη θέση, τρεις μόλις βαθμούς πίσω από τον τρίτο Αετό έχοντας μάλιστα και ένα αγώνα λιγότερο.

Η ομάδα μας πήγε αποφασισμένη στο Πελένδρι για να πάρει τη νίκη και να διευρύνει το σερί των νικών της και το πέτυχε με εκκοφαντικό τρόπο. Το παιχνίδι ξεκίνησε στραβά για την ομάδα μας, αφού στο πρώτο κιόλας λεπτο δεχθήκαμε τέρμα. Αυτό όμως δεν πτόησε την ομάδα μας η οποία αντέδρασε γρήγορα και γύρισε το παιχνίδι. Στην προσπάθεια της Απέπ να αντιδράσει απάντησε ο Αντώνης Πέτρου ο οποίος είπε όχι σε δύο τετ-α τετ και κράτησε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ. Η ομάδα μας συνέχισε την προσπάθεια πιέζοντας σε όλο το γήπεδο και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενη με 5-1.

Στην επανάληψη η Εθνικάρα συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς φτιάχνοτας πολλές φάσεις, παίζοντας ωραίο φούτσαλ και πετυχαίνοντας ακόμα επτά τέρματα. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα να πετυχαίνει μία μεγάλη και περήφανη νίκη. Τα τέρματα για την ομάδα μας πέτυχαν οι Χαζτηψάλτης Σπύρος (4), Τζόζεφ Μαυρόχαννας (3), Μάριος Μιχαήλ (3), Λουκάς Λουκά και Δημήτρης Δημητριάδης.

Συγχαρητήρια στους μάγκες της ομάδας μας. Τους ευχαριστούμε για τη νίκη, την αγάπη και την αφοσίωση στην ομάδα. Ειδικά στην εποχή που ζούμε οι θυσίες που κάνουν είναι πολύ σημαντικές και τους ευχαριστούμε γιατί κρατούν τη σημαία του ΕΘΝΙΚΟΥ ΛΑΤΣΙΩΝ ψηλά.

*Για πρώτη φορά με τη φανέλα του Εθνικού τέσσερα τέρματα για τον Σπύρο Χατζηψάλτη ο οποίος ανεβαίνει στην πρώτη θέση των σκόρερ.

*Επίσης για πρώτη φορά στην ιστορία της ομάδας δύο χατ τρικ  σε ένα παιχνίδι από τον αρχηγό Τζόζεφ και τον παίκτη προπονητή Μιχαήλ.

*Η σημερινή νίκη ήταν η δεύτερη μεγαλύτερη στην ιστορία της ομάδας μας.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.