ΤΟΥΣ ΕΡΙΞΕ (ΣΕ) ΧΕΙΜΩΝΑ!!!!!

IMG_1600

Σχετικά άνετη και επιβλητική νίκη για την ομάδα μας στο χθεσινό παιχνίδι με την ομάδα της Αθηαίνου με 3-6. Η επιστροφή στην γενέτειρα του, αρχηγού Χειμώνα στο χθεσινό μάτς, συνοδεύτηκε με νίκη και καλή εμφάνιση απο όλους τους φουτσαλιστές μας στην μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Η ομάδα μας μπήκε δυνάτα και αποφασιστικά στο παιχνίδι και έδειξε ότι στόχος ήταν η επιστροφή στις νίκες, χάνοντας στο πρώτο πεντάλεπτο δυο με τρείς πολύ καλές ευκαιρίες η μια απο τις οποίες σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι μετά απο σούτ του Μαυροχάννα, σε μια κόντρα επίθεση της ομάδας της Αθηαίνου έγινε το 1-0 και η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκόρ απο το πουθενά, κάτι όμως που δεν πτόησε τους παίκτες μας. Με καθαρό μυαλό συνέχισε να κάνει το παιχνίδι της και κατάφερε με συνοπτικές διαδικασίες να γυρίσει το παιχνίδι μέχρι το τέλος σκοράροντας τρείς φορές, δύο με τον Μαυροχάννα και μία με τον Ανδρέου. Σκόρ ημιχρόνου 1-3

Το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο τέμπο και στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα της Αθηαίνου προσπάθησε να γυρίσει στο παιχνίδι αλλά η αποφαστικότητα της ομάδας μας και οι άμεσες απαντήσεις στα γκόλ των αντιπάλων τους έκοψαν τα φτερά. Το σκόρ είχε γίνει με τις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου 1-4, η ομάδα της Αθηαίνου έκανε το 2-4 και προσπάθησε να πιέσει αλλά το 5 γκόλ της ομάδας μας επανέφερε την τάξη. Σε ένα λανθασμένο διώξιμο της μπάλας η ομάδα της Αθηαίνου επανήλθε κάνοντας το 3-5 και για λίγα λεπτά προσπάθησε χωρίς ιδαιτερη επιτυχία να κάνει το παιχνίδι της με λόμπες απο την μία άμυνα στην άλλη. Εκεί ήρθε και το τελευταίο γκόλ της ομάδας μας το οποίο σκότωσε και το παιχνίδι. Ακόμα δύο δοκάρια στο δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα και η μπάλα έδειχνε να μην θέλει τον Χατζηψάλτη Σ.

Σκόρερς για την ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο οι Λουκά, Μιχαήλ και Μαυροχάννα με τον τρίτο να κάνει hattrick.

Τελικό σκόρ για την ομάδα μας 3-6 σε μία δύσκολη εξόρμηση. Πολύ καλή εμφάνιση για όλους τους παίκτες και ουδείς στέρησε στο χθεσινό ματς….

Αξιοσημείωτη η παρουσία αρκετών υποστηρικτών της ομάδας που στάθηκαν στο πλευρό του Χειμώνα οι οποίοι έφεραν καιαρκετά πανό και ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικοί καθόλη τη διάρκεια του αγώνα. Μαέστρος και στο aftergame ο Χειμώνας, δεξιώθηκε την ομάδα σε γνωστή ταβέρνα του χωριού του

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.