Επιστροφή στις νίκες!!!!

P1010108

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας αφού κέρδισε με σχετική άνεση, κερδίζοντας με 5-0 την ομάδα του Ονήσιλου. Στην αρχή του αγώνα η ομάδα μπήκε δειλά, αλλά σιγά σιγά ανέβασε ρυθμούς βάζοντας πίεση στον αντίπαλο και κατόρθωσε να βάλει τρία γκόλ και να χάσει και αρκετές ευκαιρίες, κάποιες φάσεις είχε κάνει και η ομάδα της Σωτήρας χωρίς να γίνει αρκετά απειλητική για την εστία του Ζήνωνος, ο οποίος έδωσε το παρόν του όπου χρειάστηκε όπως πάντα. Σφικτή άμυνα και λυσσαλέα πιέση σε όλα τα πλάτη και μήκη ήταν η τακτική της ομάδας μας για αρκετό χρόνο. Σκόρερς για την ομάδα μας οι Πολυβίου δίς και Χατζηψάλτης Δημήτρης

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ονήσιλλου, όπως ήταν αναμενόμενο προσπάθησε να πιέσει αλλά η άμυνα μας ήταν θωρακισμένη κατάλληλα για να αντέξει την πίεση απέναντι στην καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος. Με την σειρά της η ομάδα μας έκανε αρκετές φάσεις και κατόρθωσε να πετύχει ακόμη δύο γκόλ και έτσι ο δείκτης του σκόρ έκλεισε στο 5-0. Σκόραραν  στο δεύτερο ημίχρονο οι Λουκά και Μαυροχάννας. Καλή σχετικά η εμφάνιση της ομάδας μας, αλλά σε αρκετά πράγματα χρειάζεται βελτίωση.

Να ευχηθούμε στην ομάδα της Σωτήρας καλή συνέχεια στο δύσκολο τους έργο.

Επόμενο μάτς με την ομάδα της Ανόρθωσης στη Λάρνακα την άλλη βδομάδα και στόχος ένα κλειστό σκόρ και το θετικό αποτέλεσμα

Αρκετός κόσμος στις κερκίδες του κλειστού μας χθές τόσο αγνοί φίλαθλοι, όσο και παράγοντες απο αλλες ομάδες, οι οποίοι παρακολούθησαν το ενδιαφέρον αυτό παιχνίδι

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.