Επιστροφή στις νίκες!

This slideshow requires JavaScript.

Παίζοντας υποφερτά για ένα μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού η ομάδα μας κατάφερε να κερδίσει εύκολα την ομάδα της Απεπ Πελενδρίου με 5-2 και να επιστρέψει στις νίκες μετά από δύο ήττες με αποτέλεσμα να φτάσουμε τους 12 βαθμούς και να παραμείνουμε κοντά στην τετράδα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να έχει τη κατοχή της μπάλας και να προσπαθεί με ορθόδοξο τρόπο να φτάσει στο τέρμα το οποίο ήρθε σχετικά νωρίς με τον Μαυροχάννα μετά απο ένα ωραίο μακρινό σουτ. Το ημίχρονο έκλεισε με την ομάδα μας να έχει τη μπάλα στα πόδια της και να δημιουργεί ένα τσουβάλι ευκαιρίες χωρίς όμως να μπορέσει να έχει καθαρό μυαλό να τελιώσει τις φάσεις.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ξεκίνησε στο ίδιο τέμπο. Μία όμως αναπουμπούλα στην άμυνά μας έφερε την ισοφάριση των αντιπάλων. Με την σέντρα όμως τα πράγματα μπήκαν στη θέση τους αφού σε ένα πεντάλεπτο η ομάδα μας πέτυχε δύο τέρματα με τους Μιχαήλ και Πολυβίου. Τα υπόλοιπα λεπτά κύλησαν με τον ΕΘΝΙΚΟ να προσπαθεί να δημιουργεί φάσεις, να χάνει πάρα πολλές απ’ αυτές και να πετυχαίνει ακόμα δύο τέρματα με τον Χατζηψάλτη  Σ. Το τελικό αποτέλεσμα 5-2.

Το μόνο που κρατάμε απ’ αυτό το παιχνίδι είναι η νίκη και η προσπάθεια δήλωσε οπως μας ανέφερε ο εκ των προπονητών μας Μάριο Μιχαήλ. <<Θέλαμε με οποιονδήποτε τρόπο να κερδίσουμε και το πετύχαμε αφού το ηθικό της ομάδας είχε καταρακωθεί τις δύο τελευταίες αγωνιστικές. Τα παιδιά προσπάθησαν και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την προσπάθεια. Αυτό που μας ανησυχεί με τον Ευδόκιο είναι το ότι χάνουμε πάρα πολλές ευκαιρίες, Σήμερα χάσαμε διψήφιο αριθμό καθαρών ευκαιριών και αυτό επαναλαμβάνεται για τρίτη αγωνιστική. Θα μιλήσουμε με τα παιδιά και θα δουλέψουμε σ’ αυτό τον τομέα.>>

*Πρώτη εμφάνιση σε επίσημο παιχνίδι  για τον τερματοφύλακά μας Αντώνη Πέτρου, αλλά και για τον Σεβαστίδη Παύλο ο οποίος αγωνίστηκε για ένα δίλεπτο έτσι ώστε να μπει σε ρυθμούς αγώνων.

*Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον Λουκά Λουκά ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής.

This entry was posted in Ενημέρωση, Φωτο μάνια. Bookmark the permalink.