Εκτός Κυπέλλου ο ΕΘΝΙΚΟΣ!

img_0291

Εκτός κυπέλλου βρίσκεται από χθες η ομάδα μας μετά την ήττα που γνώρισε στον ψεσινό νοκ-αουτ αγώνα απέναντι στο Λειβαδιακό με 5-1 στο «Σωτήρης Μέσσιος». Ένας αποκλεισμός ο οποίος ήταν δίκαιος καθώς η αντίπαλη ομάδα ήταν πιο οργανωμένη και αποτελεσματική στο γήπεδο σε αντίθεση με τη δική μας η οποία πάλεψε το παιχνίδι παρόλα τα προβλήματα τραυματισμών και την επιθετική δυστοκία της.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν περίπου ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να φτιάχνουν αρκετές ευκαιρίες για να σκοράρουν. Αυτοί όμως που το κατάφεραν ήταν οι Λειβαδιώτες και μάλιστα δύο φορές μετά από κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας μας. Στη συνέχεια και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου παλέψαμε για να μειώσουμε χάνοντας κάποιες ευκαιρίες, αλλά δεν το πετύχαμε με αποτέλεσμα να πάμε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ με 2-0.

Στην επανάληψη το παιχνίδι έγινε πιο γρήγορο αφού οι λατσιάλοι ανέβασαν απόδοση και πίεσαν τους αντιπάλους οι οποίοι όμως σκόραραν τρίτο τέρμα παίρνοντας γερό προβάδισμα. Το τέρμα αυτό μας ανάγκασε να τα παίξουμε όλα για όλα. Πιέσαμε από ψηλά, φτιάξαμε ευκαιρίες και μειώσαμε με τον Χατζηψάλτη σε 3-1. Συνεχίσαμε να φτιάχνουμε ευκαιρίες όμως η επιθετική μας δυστοκία δεν μας επέτρεψε να μειώσουμε περεταίρω και να μπούμε για τα καλά στο παιχνίδι. Αντίθετα στο τελευταίο τρίλεπτο οι Λειβαδιώτες έβαλαν ακόμα δύο τέρματα στην αντεπίθεση με αποτέλεσμα το παιχνίδι να χαθεί για εμάς με 5-1 και μαζί και η πρόκριση.

Συγχαρητήρια στους αντιπάλους για τη δίκαιη νίκη τους και καλή συνέχεια στο θεσμό του κυπέλλου. Συγχαρητήρια και στους φουτσαλιστές μας για την προσπάθεια. Για την ομάδα μας κλείνει μία πετυχημένη χρονιά και από αύριο ξεκινά ο προγραμματισμός για την επόμενη χρονιά που θα είναι πιο δύσκολη αφού ως γνωστό θα αγωνιζόμαστε στη Β΄ κατηγορία.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.