Τα αρνάκια που έγιναν ΛΥΚΟΙ!

IMG_0291

Ακόμα μία νίκη πέτυχε ψες η ομάδα μας, την τρίτη φετινή πάνω στον Αοέ με 6-3 κάνοντας αποφασιστικό βήμα στην υπόθεση δεύτερη θέση. Ήταν ένα παιχνίδι το οποίο οι λατσιάλοι, όπως φάνηκε από το ξεκίνημα του αγώνα, ήθελαν να το απολαύσουν, να παίξουν όμορφο φούτσαλ και να πετύχουν πολλά τέρματα. Για αυτό ακριβώς το λόγο η ομάδα μας μπήκε πολύ καλά στο γήπεδο πιέζοντας από ψηλά, τον αντίπαλο και φτιάχνοντας πάρα πολλές ευκαιρίες για να σκοράρει. Μετά από ένα τσουβάλι χαμένων ευκαιριών το τέρμα ήρθε ένα λεπτό πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου μετά από όμορφη προσπάθεια του Παναγιώτου Π.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε με τη διάθεση να βάλουμε και άλλα τέρματα συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό δηλαδή παίζοντας ήρεμα και απλά αφού βλέπαμε ότι και η αντίπαλη ομάδα δεν μπορούσε να ανταποκριθεί και να διεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Συνεχίσαμε να χάνουμε ευκαιρίες και κάποιες από αυτές μάλιστα ήταν κραυγαλέες με αποτέλεσμα να προκληθεί κάποια αναστάτωση στην ομάδα. Το γεγονός αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι αντίπαλοι και πέτυχαν να γυρίσουν το παιχνίδι σε τρία λεπτά. Αυτό όμως ήταν και το μεγάλο τους λάθος γιατί τα τέρματα αυτά «θύμωσαν» τους λατσιάλοι και τους μετέτρεψαν από αρνάκια σε λύκους. Έτσι παίρνοντας ένα ξέφρενο ρυθμό και πιέζοντας τους με μανία σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου πέτυχαν να επαναφέρουν τη τάξη στον αγώνα με τους Παρίση Χ., Νικόλα Γ, Καρασιαλή Α., Σπύρο Χ, και Παναγιώτου Π. Το τέλος του αγώνα βρήκε την ομάδα μας να παίρνει μία νίκη με 6-3 και να ετοιμάζεται να ταξιδέψει στη Λεμεσό την άλλη Παρασκευή για το σημαντικό παιχνίδι κόντρα στην Απεά Αρακαπά.

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.