ΣΟΚ ΚΑΙ ΔΕΟΣ Η ΕΘΝΙΚΑΡΑ!!!

IMG_0284

Γνωρίζαμε  ότι ήμασταν καλύτερη και πιο ποιοτική ομάδα από την Ανόρθωση. Έπρεπε όμως να το αποδείξουμε στο γήπεδο και θέλαμε να το κάνουμε με εκκοφαντικό τρόπο… και το κάναμε.

Με μία εκπληκτική εμφάνιση ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο αλλά και μία ώριμη στο δεύτερο η ομάδα μας κατάφερε να φτάσει στη νίκη με σκορ 8-4.  Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα μας να βρίσκεται πολύ γρήγορα πίσω στο σκορ σε μία αντεπίθεση των αντιπάλων. Το γεγονός αυτό αφύπνισε τους λατσιάλι οι οποίοι άρχισαν να βομβαρδίζουν την εστία των αντιπάλων κατορθώνοντας να σκοράρουν πέντε τέρματα μέχρι και τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τους Παναγιώτου, Μιχαήλ, Αχιλλέως (2) και Παρίση Α. Το μόνο που πέτυχαν οι αντιπάλοι ήταν να μειώσουν με τη λήξη του ημιχρόνου σε 5-2.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φουτσαλιστές μας προσπάθησαν να κοντρολάρουν το ρυθμό του αγώνα και να μην παρασυρθούν σε γρήγορο παιχνίδι καθώς ήταν δεδομένο ότι η Ανόρθωση θα ασκούσε πίεση για να μπεί ξανά στο παιχνίδι. Δεν τα καταφέραμε όμως και δεχθήκαμε το τέρμα με την ομάδα της Ανόρθωσης να μειώνει σε 5-3 και να μπαίνει και πάλι στο παιχνίδι. Το τέρμα όμως, λειτούργησε και πάλι σαν ξυπνητήρι για τους λατσιάλι οι οποίοι ανέβασαν ρυθμούς και με συνοπτικές διαδικασίες ανέβασαν το σκορ στο 8-3, με τους Χατζηψάλτη (2) και Λουκά, δίνοντας έτσι τέλος στις όποιες ελπίδες των φιλοξενουμένων για κάτι καλό. Τα τελευταία λεπτά η ομάδα μας κατέβασε ρυθμούς προσπάθησε να κρατήσει μπάλα και πήρε τελικά τη νίκη με 8-4.

Ευχαριστίες θα θέλαμε να δώσουμε για ακόμα μία φορά στους λιγοστούς αλλά ηρωικούς οπαδούς μας οι οποίοι δεν χάνουν παιχνίδι της ομάδας, την ακολουθούν πάντα και την ενισχύουν. Μεγάλο μας παράπονο η απουσία των υπολοίπων φίλων του σωματείου. Είναι κρίμα να αγωνιζόμαστε σε ένα τόσο σημαντικό παιχνίδι και να μην έχουμε πάνω από 10-15 άτομα στήν κερκίδα.

* Συγχαρητήρια σε όλους τους φουτσαλιστές της ομάδας μας. Παρόλες τις απουσίες και τον τραυματισμό του Μιχαήλ στα πρώτα λεπτά πήραν μία σπουδαία νίκη καταθέτοντας ποιότητα και ψυχή.

* Ντεμπούτο με τέρμα για τον Λουκά ο οποίος έδειξε να προσαρμόζεται αμέσως στην ομάδα.

*Πραγματικά εκπληκτικά και σπάνιας ομορφιάς τα τέρματα του αρχηγού Αχιλλέως. Πραγματικές οβίδες!

*Αρκετά λάθη απο την διαιτησία και για τις δύο ομάδες τα οποία όμως δεν έκριναν το αποτέλεσμα του αγώνα

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.