Απλά κερδίσαμε…

Παίζοντας καλό φούτσαλ μόνο στα πρώτα 15 λεπτά η ομάδα μας κέρδισε την ομάδα των Χομενμέν με το ευρύ 8-2. Η ομάδα των λατσιάλι μπήκε πολύ δυνατά στο γήπεδο, πιέζοντας τους αντιπάλους από πολύ ψηλά και κατάφερε πολύ νωρίς να πάρει προβάδισμα με 2-0 με τον Μάριο Μιχαήλ να σκοράρει δύο φορές. Στη συνέχεια σε μία από τις δύο επιθέσεις των αντιπάλων δεχθήκαμε τέρμα το οποίο λειτούργησε σαν ξυπνητήρι με αποτέλεσμα να σκοράρουμε ακόμα τρία τέρματα μέχρι το τέλος του ημιχρόνου με τους Παρίσης Χ. Ιωάννου Μ. και Παρίση Α. Σκορ ημιχρόνου 5-2.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έδειξε ιδιαίτερη νευρικότητα. Χωρίς καθαρό μυαλό και χωρίς ψυχολογία έπαιξε πολύ κακό φούτσαλ με αποτέλεσμα να δεχθεί αρκετές επιθέσεις από τους αντιπάλους και να πετύχει μονο τρία τέρματα με τους Αχιλλέως, Ιωάννου Μ. και Παρίση Α. Έτσι το σφύριγμα της λήξης βρήκε την ομάδα μας να παίρνει μία αναμενόμενη νίκη η οποία θα δώσει αυτοπεποίθηση στην ομάδα για την δύσκολη συνέχεια.

*Κορυφαίος για την ομάδα μας ο Αχιλλέως ο οποίος ήταν πραγματικό θηρίο στο ψεσινό παιχνίδι.

*6 δοκάρια για την ομάδα μας που αποτελεί ρεκόρ για τη φετινή περίοδο.

* Απογοητευτική η παρουσία του κόσμου της ομάδας στις κερκίδες.