Με σπασμένα φρένα!!!

Συνέχεια στις πολύ καλές εμφανίσεις έδωσε απόψε η ομάδα μας η οποία πέτυχε πολύ σημαντική νίκη με 7-1 απέναντι στην αξιόμαχη ομάδα της ΑΠΕΑ Αρακαπά. Οι λατσιάλι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι κλείνοντας τους αντιπάλους στα καρέ τους και πολιορκώντας τους για περίπου δέκα λεπτά χωρίς όμως να πετύχουν καποιο τέρμα. Η επιμονή όμως απέφερε καρπούς με τον Σπύρο Χαζτηψάλτη να γράφει το 1-0. Η αντίπαλη ομάδα ανασυντάχθηκε και πέτυχε σχεδόν αμέσως την ισοφάριση. Κάπου εκεί όμως η ομάδα μας πάτησε ξανά γκάζι και κατάφερε με τους Πανίκο Παναγιώτου και Ανδρέα Παρίση να κλείσει το ημίχρονο έχοντας το προβάδισμα με 3-1.

Στοι δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε από εκεί που έμεινε πετυχαίνοντας να σκοράρει ακόμα τέσσερα τέρματα με τους Ιωσήφ Μαυροχάννα, Νικόλα Γεωργίου,Χριστόφορο Παρίση, Χατζηψάλτη, χάνοντας μάλιστα και αρκετές ευκαιρίες. Οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι και η ομάδα του Αρακαπά έχασε αρκετές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, οι οποίες σταμάτησαν στον απροσπέλαστο και απόψε Κυριάκο Αλεξάνδρου.

*Θερμές ευχαριστίες οφείλουμε να δώσουμε στους υπεύθυνους της ομάδας του Αρακαπά οι οποίοι φρόντισαν να μας φιλοξενήσουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο.

*Αρκετος ο κόσμος στο γήπεδο της Αγίας Φύλας για να υποστηρίξει τους αντιπάλους. Από αυτούς πρέπει να παραδειγματιστεί και ο δικός μας κόσμος και να έλθει στο γήπεδο.

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.