Εθνικός Λατσιών- Αετός Γαλάτας 3-3

Ισόπαλη με σκόρ 3-3 εξήλθε η ομάδα μας στο δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι, με την ομάδα του Αετού Γαλάτας. Βελτιωμένη στον επιθετικό τομέα η ομάδα σε σχέση με το προηγούμενο μάτς αλλά με λάθη στην άμυνα.
Το παιχνίδι άρχισε πολύ καλα για την ομάδα μας, η οποία ευτύχησε πολύ νωρίς να πάρει το προβάδισμα στο σκόρ με πολύ ωραία ενέργεια και τελείωμα του Μιχαήλ. Στη συνέχεια δημιουργήθηκαν αρκετές ευκαιρίες και απο τις δύο ομάδες, με την ομάδα μας να χάνει δύο κραυγαλέες ευκαιρίες για να πετύχει  δεύτερο γκόλ. Η ομάδα της Γαλάτας έχασε μία πολύ καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει λίγο πρίν τη διακοπή. Σκόρ ημιχρόνου 1-0

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Γαλάτας μπήκε δυνατα και σκόραρε σχετικά νωρίς, φέρνωντας το μάτς στα ίσα. Στην επόμενη φάση η ομάδα μας απάντησε με τον Χατζηψάλτη, ο οποίος τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο την φάση και έκανε το 2-1. Στη συνέχεια το μάτς πήρε φωτιά με πολλές φάσεις, το δοκάρι στάθηκε σύμμαχος του τερματοφύλακα του Αετού και το σκόρ έμεινε στο 2-1. Στο επομενο λεπτό (53) ο Αετός ισοφάρισε σε 2-2 μετά απο λάθος του τερματοφύλακα της ομάδας μας και στο 59 μετά απο καραμπόλα έκανε το 2-3 φέρνωντας το παιχνίδι τούμπα. Στην επόμενη φάση η ομάδα μας κέρδισε φάουλ και μετά απο κομπίνα και λαθος του τερματοφύλακα έγινε το τελικό 3-3  απο τον Παναγιώτου.

Ακολουθεί πιο βατό πρόγραμμα για την ομάδα μας και όλοι στα Λατσιά βλέπουν με αισιοδοξία το μέλλον

This entry was posted in Ενημέρωση. Bookmark the permalink.